Zima w Przedszkolu

„Zima, zima, zima….”  tę porę roku kochają chyba wszystkie dzieci, bo to ona zamienia wszystko w piękne zimowe krajobrazy i powoduje uśmiech na twarzy nie jednego przedszkolaka. Tym razem dzieci z naszego przedszkola zrealizowały moduł II pt. „Zima” z projektu „Razem przez cztery pory roku”, w którym były do wykonania takie zadania:

  • „My się zimy nie boimy!”- zimowe zawody w ogrodzie przedszkolnym;
  • Zabawy badawcze z wykorzystaniem kostek lodu i śniegu;
  • „Zimowy krajobraz”- praca plastyczna z wykorzystaniem masy solnej;

W czasie tych zajęć dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat zimowej por roku.

Śpiewały i ilustrowały ruchem piosenki o tematyce zimowej, dzięki czemu usprawniły motorykę małą i dużą, ćwiczyły orientacje w schemacie ciała i przestrzeni oraz świadome podporządkowanie ruchów muzyce.

Brały udział w różnego rodzaju zabawach sensorycznych, podczas których lepiły śnieżne kule, malowały śnieg, kostki lodu, spacerowały po ścieżce sensorycznej oraz wykonały zimowy krajobraz z masy solnej. Dzięki czemu mogły poznać w sposób polisensoryczny otaczający ich świat.

Przedszkolaki w czasie zajęć wykonywały też  tematyczne karty pracy, które doskonaliły ich zdolności grafomotoryczne, logopedyczne, logiczne myślenie i spostrzegawczość.

 Najwięcej radości sprawiły im zabawy na świeżym powietrzu oraz bitwy na śnieżki.

Na koniec projektu wszyscy razem malowali piękny „Zimowy Krajobraz” na folii z wykorzystaniem elementów Metody Malowania Dziesięcioma Palcami, gdzie zamiast pędzli do malowania dzieci używały swoich małych rączek.

Wszystkie te zajęcia, ćwiczenia i zadania były okazją do rozbudzenia dziecięcej aktywności, spontaniczności i kreatywności, a czas spędzony na wspólnych zabawach dostarczył dzieciom wiele uśmiechu i radości.

Dziękujemy Pani Zimo !!! 😊