Zawody sportowe

Każde dziecko o tym wie.
Chcesz być zdrowy – ruszaj się!

Sport to bardzo ważna sprawa,
Są reguły, jest zabawa….

Tymi o to słowami nasze przedszkolaki rozpoczęły zawody sportowe, których głównym celem była nauka rywalizacji, zasad feir-play, kształtowanie nawyków prozdrowotnych, nabywanie wiary we własne siły, wdrażanie do współdziałania w grupie oraz propagowanie kultury fizycznej i promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku.

Najpierw dzieci zostały losowo podzielone na trzy drużyny koloru żółtego, czerwonego i zielonego, które z dużym uśmiechem przystąpiły do sportowych zmagań.:)

Pierwszą konkurencją na zawodach było niesienie woreczka no głowie lub paletce. Następnie dzieci miały możliwość poćwiczyć koordynację wzrokową i celowość rzucając woreczkami do celu. Później były skoki na dużych piłkach usprawniające motorykę dużą. Wiele uśmiechu i świetnej zabawy przyniósł slalom ułożony z pachołków, który dzieci musiały pokonać za pomocą hulajnogi lub innego sprzętu sportowego. Nie lada wezwaniem okazał się też sensoryczny tor przeszkód wymagający dużej sprawności i cierpliwości, dzięki któremu dzieci mogły rozwijać i stymulować zmysł dotyku, ćwiczyć równowagę oraz percepcję wzrokowo – ruchową.

Pod koniec spotkania zostały zliczone punkty drużyny żółtej, czerwonej i zielonej. Mimo wyrównanej rywalizacji zwycięską drużyną okazała się drużyna żółta, która została nagrodzona wielkimi brawami. Zawody zostały zakończone w radosnej atmosferze sportowym okrzykiem „Raz, dwa, trzy przedszkolaki…..”.

Na zakończenie za udział w zawodach sportowych naszym małym zawodnikom zostały wręczone dyplomy „Małego Sportowca” .

Ach… był to dzień pełen emocji. Nasze przedszkolaki wspaniale poradziły sobie we wszystkich konkurencjach sportowych. Wykazały się dużą zwinnością, szybkością, gibkością i skocznością. Nauczyły się, że sport to fajna i zdrowa forma spędzania czasu.

Brawo, brawo Nasi Mali Sportowcy😊😊