Zakończenie roku szkolnego 2020 – 2021

            Wakacje… Czas odpoczynku, beztroski i radości życia. Oczyma wyobraźni widzimy bezkres błękitnego morza, wszechmoc niezłomnych gór, w powietrzu unosi się zapach przygody. Gdy dodamy do tego szczyptę fantazji uzyskamy prosty efekt… Wakacje. Chyba wielu z Was ma podobne  skojarzenia, gdy pomyśli o zasłużonym odpoczynku.

            W ostatnich miesiącach nauka stanowiła duże wyzwanie dla uczniów, nauczycieli i wychowawców. Dziękujemy za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, za wsparcie ze strony rodziców i kreatywność w wykorzystywaniu nowatorskich  rozwiązań edukacyjnych. Kończymy ten etap bogatsi nie tylko w nowe wiadomości, ale przede wszystkim w doświadczenie w pokonywaniu przeciwności losu.

            Epilog roku szkolnego był szczególnie wyjątkowym dniem dla tegorocznych absolwentów Szkoły Policealnej, których proces edukacyjny w naszym Ośrodku dobiegł właśnie końca. Niektórzy z tych młodych ludzi, spędzili w murach SOSW nr 2 blisko ponad 10 lat, a to jednak, dość spory wycinek z ich życia.

            Warto w tym miejscu zacytować słowa kultowej piosenki: „W życiu piękne są tylko chwile…”, trudno się z nimi nie zgodzić. Kończący się rok szkolny 2020/2021 dostarczył nam wielu niezapomnianych wrażeń, nowych przyjaźni i ciekawych zdarzeń, kształtujących nasz charakter i światopogląd. Wszystkim życzymy bezpiecznych wakacji i rychłego powrotu we wrześniu.