Zajęcia ruchowe u przedszkolaków w SOSW nr 2

Główną potrzebą dziecka w wieku przedszkolnym są niewątpliwie zabawy, ćwiczenia i gry ruchowe. Dbałość o zdrowie, harmonijny rozwój, sprawność i zaradność ruchowa są ważnym celem w wychowaniu przedszkolnym. Aktywność fizyczna, ćwiczenia ruchowe mają bardzo duży wpływ na rozwój i zdrowie dziecka, dlatego w naszym przedszkolu są istotnym elementem naszych zajęć.

Są one oczywiście formą zabawy, do których wplatamy dużo tańca i śpiewu. Dzięki czemu widać na twarzach naszych przedszkolaków wiele uśmiechu i radości. Poprzez zaproponowane ćwiczenia w delikatny sposób kształtujemy prawidłowy rozwój u naszych wychowanków, ćwiczymy logiczne myślenie, uwagę, pamięć ruchową, orientacje w schemacie ciała i przestrzeni.

Rozwijamy sprawność motoryczną w zakresie szybkości, skoczności, zwinności i zręczności. Dzięki tym wszystkim zabawom ruchowym usprawniamy u nich pamięć i wyobraźnię twórczą, kształtujemy osobowość i takie cechy charakteru jak: samodzielność, zdyscyplinowanie, dokładność. Uczymy współpracy w zespole, rozwijamy społeczne umiejętności.

Na ostatnich zajęciach ruchowych nasze przedszkolaki miały do zrealizowania wiele zadań. Były zabawy naśladowcze, rzuty piłeczkami, woreczkami, oraz sensoryczny tor przeszkód, który dzielnie pokonały. Na koniec były już zabawy integracyjne podczas których, wszyscy razem bawiliśmy się kolorową chustą.

Wszystkie te zadania sprawiły, że dzieci bardzo polubiły zabawy ruchowe. Dlatego postanowiliśmy połączyć siły i stworzyć ze wszystkimi grupami z naszego przedszkola wspólny projekt pt. „Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem elementów Metody Klanza, chusty animacyjnej i sprzętu sportowego.”

Sport to zdrowie pamiętajmy o tym i zachęcajmy nasze pociechy do aktywności ruchowej :)!