Żagle

Od kilku lat, dzięki Stowarzyszeniu Róża Wiatrów Przemyśl, uczniowie naszego Ośrodka kończą rok szkolny pod żaglami, na Jeziorze Solińskim.

Nie inaczej stało się i tym razem. 15 czerwca propagatorzy „oswajania” z wodą i sztuką żeglarską w osobach kapitana żeglugi, p. Jacka Podwyszyńskiego oraz jego współpracowników, kolejny raz zafundowali grupie naszych uczniów z kl. V i VI szkoły podstawowej, kl. I szkoły branżowej oraz kl. I, II i IV technikum wspaniały dzień żeglowania.

Ci, którzy po raz pierwszy mieli okazję znaleźć się na jachtach, przełamywali swoje lęki i spełniali marzenie, aby z tafli wody patrzeć na turystów spacerujących po Zaporze Solińskiej. Natomiast ci, którzy byli tu kolejny raz – ćwiczyli stawianie żagli i manewry pozwalające na sterowanie żaglówkami.

Po wyczerpującym pływaniu, wszyscy regenerowali siły na Wyspie Energetyk, gdzie najpierw na leżakach „rozprostowywali kości”, a potem zostali poczęstowani smacznym obiadem.

Wyprawa zakończyła się spacerem po zaporze elektrowni wodnej w Solinie, aby – tym razem z góry – jeszcze raz spojrzeć na białe żagle, które wcześniej trzepotały nad naszymi głowami.

Z całego serca dziękujemy Stowarzyszeniu Róża Wiatrów Przemyśl za ten wspaniały prezent!