Zabawa karnawałowo – walentynkowa

Zabawa karnawałowo – walentynkowa

Karnawał to czas balów, zabaw i tańców. Również w Ośrodku odbyła się zabawa karnawałowa dla wszystkich naszych uczniów, a ze względu na to, że jej termin przypadł 14 lutego, to została połączona z wieczorem walentynkowym. W pierwszej części tego wydarzenia wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. Starsi uczniowie bawili się po kolacji.

Na balu karnawałowym pojawiły się piękne księżniczki, kowboje, czarodzieje, a nawet wojownik Star Wars. Zabaw, które przeplatały się z tańcem, było co niemiara. Od klasycznych „kaczuszek” czy „makareny”, po taniec „chocolate”, do wykonywania zadań wylosowanych w przebitych balonach. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wspólnych zabawach, pomagały sobie nawzajem w zadaniach oraz prezentowały swoje ruchy taneczne na parkiecie. Wszystkim uczestnikom balu towarzyszył wyborny nastrój a z ich twarzy nie schodził uśmiech.

W przerwie pomiędzy  zabawą młodszych a starszych uczniów odbył się wieczór poezji miłosnej. Wraz z jego rozpoczęciem nastąpiła chwila wyciszenia, nostalgii i romantyczności. Młodzież odczytała i zamigała wiersze o miłości. Towarzyszyły temu również wspólne zabawy i konkursy.

Zabawy, tańce, wspólnie spędzony czas – to wszystko sprawiło, że ten dzień okazał się być dniem pełnym radości, uśmiechu oraz prawdziwej integracji. Życzymy wszystkim by potrafili cieszyć się chwilą tak, jak nasi uczniowie, a miłość niech gości w naszych sercach każdego dnia, a nie tylko w walentynki.