Z życia klasy 3…

Był piękny, słoneczny, majowy dzień, a dokładniej czwartek. Roześmiani uczniowie, z założonymi plecakami turystycznymi, w towarzystwie dwóch Pań, radośnie wsiadają do busa, gdzie za sterami siedzi zaprzyjaźniony kierowca – Pan Marcin, ochoczo zapraszając do środka. Ruszamy, trasa do pokonania to około 100 kilometrów – kierunek Rzeszów.

Droga mija niepostrzeżenie, uwagę przykuwają niekończącej się pola kwitnącego na żółto rzepaku, a wiosenne barwy wyglądają tak jakby wyszły spod ręki wybitnego artysty malarza, dosłownie tworząc pejzaż. Nagle Pan Marcin informuje ze pierwszy program wycieczki jest u celu, rynek miasta Rzeszowa przed nami. Wysiadamy i zwiedzamy.

Miłosz, Paweł i Kuba zatrzymują się przy pomniku Tadeusza Kościuszki, z zainteresowaniem zgłębiamy życie wybitnego Polaka, naszą uwagę przykuwa także centralnie usadowiona studnia, której powstanie datuje się  na przełom XVI i XVII wieku.

Zaoferowani wsiadamy do busa i jedziemy dalej. Czas na drugi punkt wyprawy, Park Trampolin „Grawitacja”. I tu zaczyna się zabawa, ale także doskonała forma na kształtowanie sprawności ruchowej i motorycznej u dzieci.

Pod czujnym okiem trenera, chłopcy bawią się i nabywają pewności siebie, pokonują niekiedy swoje leki, ale przede wszystkim tworzą cudownie zgrany zespół. Dwie godziny przelatują nam przez palce, pora wracać. Droga powrotna upływa smacznie i radośnie, wspominamy nasz intensywny dzień i planujemy kolejne wyprawy. Brzmi jak opowiadanie? Może odrobinę tak, ale to tylko jeden dzień z życia klasy 3😉😉