„Z gruntu zdrowo”

Uczniowie z klasy 2a z pomocą swojej pani podjęli się wyjątkowego zadania, którego efekty  mamy już przyjemność podziwiać. Najpierw wysiali i pielęgnowali sadzonki pomidorów w warunkach szkolnych, później zorganizowali „Kiermasz pomidorowy”, by następnie przejść do kolejnych wyzwań. Przyszedł czas na zasadzenie sadzonek, a na owe miejsce, wybrali szklarnię w gospodarstwie u Pani Kasi w Żurawicy.

Całej pikanterii dodaje fakt, że  aby dokończyć swój plan wybrali się w podróż pociągiem, po raz pierwszy w swoim życiu. Trasa, choć krótka, sprawiła uczniom wiele radości, którzy po przyjeździe z zapałem wzięli się do pracy. Młodzi ogrodnicy z zaangażowaniem sadzili sadzonki pomidorków, a cztery z nich, nazwali swoimi imionami.

Na zakończenie drugoklasiści wybrali się na spacer po gospodarstwie wiejskim zaprzyjaźnionej Pani Mieczysławy, która nie tylko pokazywała jak wygląda gospodarstwo wiejskie, ale przede wszystkim ukazywała zalety sielskości życia na wsi. Tak przyjemnie zmęczeni, a zarazem wyjątkowo dotlenieni uczniowie, wrócili do szkoły dumni z poczynań. Teraz oczekują na efekty swojej pracy i zbiór owoców, a biorąc pod uwagę, że Żurawica jest niedaleko Przemyśla, jeszcze nie raz pojadą zobaczyć jak się miewają ich sadzonki.