Wyjście na lodowisko

            Dziś był piękny słoneczny dzień, bardzo dobry na wyjście na łyżwy na lodowisko POSiR przy ulicy Sanockiej. Jazda na łyżwach to jeden ze sportów zimowych, który świetnie wpływa na sylwetkę oraz gwarantuje nie tylko świetną zabawę, ale i smukłą figurę.

            Młodsi uczniowie stawiali pierwsze kroki na łyżwach. Na początku brak równowagi po wejściu na lód ich przerażał. Była to więc doskonała okazja do kształtowania zmysłu równowagi. Teraz już wiedzą, że aby uniknąć bolesnego upadku, nie wolno wymachiwać we wszystkie strony rękami, i usztywniać mięśni. By siniaki i upadki ograniczyć do minimum, patrzymy przed siebie, a ręce, które stabilizują postawę ciała, trzymamy nieco oddalone od tułowia, ale nie wyżej niż na wysokości piersi. Teraz powoli odpychamy się łyżwami i zaczynamy jeździć.

            Jazdy na łyżwach się nie zapomina, więc starsi uczniowie starają się doskonalić szybkość i technikę jazdy, kręcą piruety i robią przeplatankę. Może się wydawać, że podczas jazdy na łyżwach pracują głównie nogi. To jednak tylko złudzenie. Na łyżwach pracuje całe ciało. Nieustannie próbując utrzymać równowagę i zapanować nad rękami i nogami, sprawiasz, że większość mięśni pracuje.

 Podstawowe korzyści płynące z jazdy na łyżwach to zgrabna sylwetka, dobra kondycja i zdrowy wygląd. Ponadto jazda na łyżwach uczy koordynacji ruchowej, gracji i doskonale dotlenia organizm. Podczas godzinnej zabawy na łyżwach  można schudnąć i ładnie wyrzeźbić sylwetkę. Jazda na łyżwach to doskonała aktywność, dająca wiele radości.

            Wszyscy dobrze się bawili, ruch na powietrzu dodał im sił, energii i humoru.