Wyjście na lodowisko

Jazda na łyżwach to ulubiona zimowa aktywność naszych uczniów, dlatego z własnej inicjatywy, zorganizowali pod opieką nauczycieli dwa wyjścia na lodowisko POSiR w Przemyślu, pierwsze 25 stycznia 2022 roku dla uczniów całego Ośrodka oraz drugie 9 lutego 2022 roku dla uczniów Szkoły Podstawowej.

Szybka jazda, przeplatanki, jazda do tyłu i piruety z przyjaciółmi to przepis na doskonałą zabawę, rekreację i dobry humor na cały dzień. Jednak pierwsze wyjście na lód może przerażać, trudno utrzymać równowagę, machamy rękami na wszystkie strony i nie wiadomo kiedy zaliczamy upadek.

Najważniejsze to nie poddawać się, patrzymy jak jeżdżą inni,  odpychamy się i z każdym krokiem czujemy, że coraz lepiej nam idzie. Powoli i wytrwale doskonalimy technikę i szybkość, aż poczujemy radość i uśmiech pojawi się na naszej twarzy.

Jazda na łyżwach angażuje niemal wszystkie mięśnie, nie  obciąża stawów, wzmacnia mięśnie nóg oraz rzeźbi sylwetkę ciała – podczas godziny jazdy spala się od 300 do nawet 800 kalorii! Jest to sport dostępny i zalecany dla osób niesłyszących ponieważ zwiększa pojemność oddechową płuc, ćwiczy równowagę i koordynację.

Dzieci i młodzież jeżdżąca na łyżwach mają lepszą ogólną wydolność organizmu, krążenie krwi, kondycję i lepszą naturalną odporność na choroby, co jest szczególnie cenne w czasach pandemii.

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu w zimnie sprawia, że czujemy się lepiej, bo jesteśmy dotlenieni a nasz mózg wydziela endorfiny. Planując swój czas wolny, musimy pamiętać, że połączenie ruchu i wysiłku z doskonałą zabawą z przyjaciółmi bardzo poprawi nasze samopoczucie, zapomnimy o kłopotach i będziemy pozytywnie myśleć o swojej przyszłości.