Wyjście do Radia Eska

Wiosenna pogoda sprzyja wszelakim wycieczkom i spacerom poza mury szkolne czy poznawaniu nowych, ciekawych miejsc w naszym, jakże nieodkrytym jeszcze Przemyślu. Wyjścia są tym bardziej przydatne i pouczające, gdy związane są bezpośrednio z realizowanymi tematami na lekcjach. Wszyscy bowiem wiemy, ze nauka najlepiej przyswajana jest w praktyce i na konkretach. Wtedy pobudzane są wszystkie zmysły, mózg działa na pełnych obrotach, a serotonina, która wytwarzana  jest w czasie ruchu , wspomaga procesy rozumienia  i zapamiętywania.

I tak, uczniowie klas: I branżowej oraz I i II technikum, wybrali się wraz z opiekunami do przemyskiego oddziału Radia Eska. Poznany wcześniej temat w murach szkolnych: Domowe studio nagrań, mieli okazje wszyscy zrealizować na żywo. Było to możliwe dzięki serdecznej gościnności pani Anny Cichej, która jest głównym realizatorem przemyskiego oddziału radia. Pani Ania na co dzień zbiera materiały dotyczące Przemyśla, robi wywiady, redaguje je, następnie swoim ciepłym głosem nagrywa, by potem wszyscy w Przemyślu mogli słuchać i dowiadywać się co dzieje się w mieście, w którym żyjemy. Mogliśmy tez dokładnie obejrzeć profesjonalny sprzęt niezbędny do realizacji nagrań, wywiadów i samo studio : jego specyfikę, charakter oraz panujące tam zasady. Dużą radością była próbka nagrania jednej z naszych uczennic, w czasie którego nasza podopieczna mogła zachęcić wszystkich starszych oraz młodszych uczniów w Przemyślu, do nauki w naszej wyjątkowej szkole.

Młodzież z naszego ośrodka była bardzo zainteresowana: taką formą pracy jak dziennikarstwo radiowe, samym studiem radiowym, sprzętem oraz sposobem pozyskiwani informacji, tak aby potem w naszych radiach, grało wszystko jak w szwajcarskim zegarku.