Wyjątkowy dzień Trzecioklasistów

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innym…” – Św. Jan Paweł II

Sakrament Pierwszej Komunii Świętej to niezwykle ważna uroczystość, to niejako droga młodego człowieka w pogłębianiu więzi pomiędzy dzieckiem a Bogiem. Słowo “Komunia” pochodzi od łacińskiego słowa communio, oznaczającego wspólnotę, natomiast „Eucharystia” to greckie dziękczynienie. Przyjmując komunię dziękujemy Bogu osobiście za możliwość uczestniczenia we wspólnocie chrześcijańskiej i stajemy się członkami wspólnoty kościoła.

Pierwsza Komunia Święta jest doniosłą chwilą na drodze duchowego rozwoju dziecka. Dzień ten ma mieć przede wszystkim wymiar duchowy, opierać się na rodzinie i wartościach w niej przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

W tym roku szkolnym czwórka uczniów z klasy trzeciej naszego Ośrodka wzięło udział w „Uczcie Eucharystycznej” pod duchowym przewodnictwem ks. Mariusza Michalskiego. Uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Jana z Dukli w Przemyślu i miała niezwykle wzruszający i przejmujący charakter, który na długo pozostanie w sercach  uczniów jak i wszystkich zgromadzonych. Zapraszamy do galerii zdjęć.