Wycieczka

Wspólne podróże, wypady do kina i zwiedzanie nowych miejsc to wspaniała okazja do lepszego, wzajemnego poznania się i przygód.

Piękna, słoneczna pogoda była okazją do wypadu klasy I Bk  na jednodniową wycieczkę do Tarnowa – miasta nazywanego „perełką renesansu” i „polskim biegunem ciepła” a według światowej sieci telewizyjnej CNN – jednego z piętnastu najpiękniejszych miast w Europie. Urzekające zabytkowe kamieniczki, piękna architektura, bogate kulturowe dziedzictwo, Rynek, Ratusz, pomniki wielkich ludzi (m.in. generała Józefa Bema – polskiego generała walczącego w powstaniu listopadowym, inżyniera wojskowego, bohatera narodowego nie tylko Polski ale i Węgier oraz Jana Szczepanika – polskiego Edisona, wynalazcy barwnej fotografii i kamizelki kuloodpornej ) oraz urokliwe uliczki oczarowały nas swoim spokojem i melancholią.

Pamiątką będą nie tylko piękne zdjęcia, ale i wspomnienia zabawnych sytuacji, aby po latach wrócić wspomnieniami do czasów szkolnych – przypomnieć sobie jak Kacper szukał czapki pozostawionej w kinie (nie znalazł ☹), Zosia – wyznania miłości nieznanego wielbiciela na murze😊) oraz „swojego” sklepu. Dla Wojtka i Łukasza pamiątką będą wspomnienia w poszukiwania dobrego jedzenia i samodzielnego zamawiania ulubionych potraw oraz łapanie wiszących parasolek.

Polska jest taka piękna a my jej – bardzo ciekawi, więc nie zatrzymujemy się i już planujemy następną wycieczkę! – Zosia, Kacper, Wojtek, Łukasz i Żaneta.