Wycieczka w Bieszczady

„Tutaj czas staje w miejscu

i rozpływa się w lesie.

A wiatr wolność i spokój,

na swych skrzydłach przyniesie”

 

10 maja o poranku wyruszyliśmy ku nieznanej przygodzie w Bieszczady. Pod czujnym okiem, naszego górskiego przewodnika pana Łukasza, wspięliśmy się na wieżę widokową na Jeleniowym w Mucznem.

Jest to najwyższa wieża widokowa w Bieszczadach, ma 34 metry, a z jej tarasu rozciąga się przepiękna panorama na okoliczne pasma i szczyty górskie. Chcąc jak najdłużej obcować z przyrodą i korzystać z przepięknej pogody wybraliśmy dłuższą trasę. Po drodze odpoczęliśmy w miejscu, w którym kiedyś stała leśniczówka Brenzberg.

Jest to miejsce pamięci rzezi Polaków przez bandy UPA w sierpniu 1944 roku. Podczas wędrówki podziwialiśmy piękne i ciekawe formy tworzone przez martwe drewno, wiosenne kwiaty i rośliny. Oddychaliśmy pełną piersią czystym, leśnym powietrzem. Szczęśliwi, że udało się nam pokonać tak trudną trasę odwiedziliśmy jedyną w Polsce Zagrodę Żubrów.

Kolejnym ciekawym punktem naszej przygody było odwiedzenie multimedialnego Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych. Po sytym posiłku, spacerze po rynku niesamowicie dotlenieni, wyciszeni i zadowoleni wróciliśmy do Ośrodka.