Wycieczka do Zamościa

W dniu 8 czerwca 2022 roku sześcioosobowa grupa młodzieży wraz z wychowawcami, korzystając z pięknej pogody wybrała się na całodniową wycieczkę na Roztocze. Wychowankowie chętnie pozowali do zdjęć, ale jeszcze chętniej fotografowali ciekawe obiekty.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było spotkanie z dinozaurami w Jurajskim Parku w Krasnobrodzie. Z zainteresowaniem na łonie natury, w pięknych okolicznościach przyrody, poznawaliśmy prehistorię zwierząt żyjących od samego początku powstania Ziemi, tj. od Prekambru do Mezozoiku, na zdjęciach 3D i makietach.

Następnie było Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne, które posiada pięć ekspozycji:

Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, Paleontologii – skamieniałości roślin i zwierząt, garncarstwa krasnobrodzkiego, flory i fauny Roztocza oraz  wystawę wieńców dożynkowych.

Po krótkiej przerwie na obiad, udaliśmy się do Zamościa. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od ZOO. Po za spotkaniem ze zwierzętami, wróciliśmy do czasów dzieciństwa, relaksując i bawiąc się na placu zabaw. Następnie spacerowaliśmy po Starym Mieście, którego największa atrakcją był barokowy Ratusz w otoczeniu uroczych kamieniczek.

Przed dalszą podróżą posililiśmy się bezpłatnie w McDonald, za co serdecznie dziękujemy dyrekcji.

Ostatnim punktem na trasie wycieczki był Park Miniatur w Budach. Tam przenieśliśmy się na Kresy Wschodnie, do czasów bohaterów Trylogii Henryka Sienkiewicza i w czasy starożytności.

Do Ośrodka wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń, które na długo zostaną w naszej pamięci.