Wycieczka do Sandomierza

21 czerwca grupa IV i V wraz z wychowawczyniami postanowiły celebrować zakończenie roku wybierając się na wspólną wycieczkę. Do listy wielu miejsc, które w bieżącym roku szkolnym odwiedzili nasi wychowankowie, dołączyło kolejne – Sandomierz.

Jest to urokliwe, stare zabytkowe miasto położone nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach, znane jednak również z tego, że kręcone są tam od kilkunastu lat sceny znanego i lubianego przez wszystkich serialu „Ojciec Mateusz”.

Spośród 120 zabytków jakie oferuje do zwiedzania miasto Sandomierz, grupy zwiedziły: Podziemną Trasę Turystyczną, Katedrę pod wezwaniem Wniebowstąpienia NMP, Kościół św. Jakuba, Bramę Opatowską z tarasem widokowym na przepiękną panoramę miasta. W programie wycieczki znalazły się również Bulwary Wiślane, Zamek Królewski oraz wystawa serialowego księdza – detektywa.

Na miejscu czekała na nas przewodniczka, która barwnie opowiadała nam historię miasta oraz jego zabytków. Dodatkową atrakcją była przejażdżka samochodem w stylu retro.

Dla dziewcząt wystawa była największą atrakcją wycieczki. Wrażenie zrobiły przede wszystkim woskowe figury wykonane w skali 1:1, umieszczone w scenerii najbardziej znanych miejsc serialowych.

Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy uroczystym obiadem oraz lodami, które orzeźwiły nas w ten upalny, słoneczny dzień.

Czar urokliwych kamieniczek, kręte uliczki i ciekawe miejsca  Sandomierza pozostaną długo w naszej pamięci.