Wycieczka do sadu

Jesień to czas zbioru owoców, sady wypełnione po brzegi bogactwem witamin, zachęcają do zjadania przepysznych, zdrowych jabłek i gruszek.

12 października 2021 roku uczniowie klasy Ia i Ig wybrali się na wycieczkę do sadu korzystając z gościnności pana Tadeusza Szeligi, który prowadzi Gospodarstwo  Ogrodnicze  w Żurawicy .

Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych w sadzie  jesienią oraz poznanie wyglądu drzew owocowych . Dzieci chodząc po sadzie podziwiały dorodne jabłka, i obserwowały pracowników zbierających owoce. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć chłodnie gdzie przechowywane są owoce.

 Niemałą atrakcją dla dzieci okazały się znajdujące się na terenie gospodarstwa ozdobne rasy kur i ptaków domowych  oraz kolorowe domki- kurniki. Zwierzęta przyzwyczajone do ludzi chętnie podchodziły do dzieci i czekały na okruchy chleba.

Na koniec uczestnicy wycieczki odwiedzili sklepik, który wyglądem przypominał spiżarnię u babci, pełną zimowych zapasów. Wszyscy zostali obdarowani pachnącymi,  soczystymi jabłkami , gruszkami i naturalnym sokiem jabłkowym.

Wycieczka do sadu była bardzo ciekawą lekcją przyrody i wywarła na dzieciach wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy właścicielom sadu oraz pracownikom za serdeczne przyjęcie, ciekawą lekcję przyrody i pełne witamin jabłka.

Teraz już wiemy skąd biorą się jabłka w sklepie !