Wycieczka do Rzeszowa

29 marca uczniowie klas 5, 6, 7 i 8 SP wybrali się do Parku Trampolin „Grawitacja” w Rzeszowie. Ta, coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń.

Po krótkim instruktażu i profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora nasi uczniowie korzystali z szeregu atrakcji, przede wszystkim trampolin sportowych, basenów wypełnionych gąbkami lub kulkami, kosza do koszykówki, wież i ramp do skakania w basen gąbek.

Pobyt w Parku sprzyjał wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania zainteresowań sportem oraz uświadomił uczniom, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

Z pewnością ta niezwykła lekcja wf-u była ciekawym doświadczeniem.

Po dwugodzinnym szaleństwie udaliśmy się do Muzeum Techniki i Militariów. Tutaj mogliśmy zobaczyć samoloty wojskowe i cywilne, pojazdy wojskowe, w tym czołg T-34, zabytkowe motocykle, samochody osobowe, policyjne, strażackie, przedmioty codziennego użytku z okresu powojennego oraz umundurowanie polskich służb mundurowych od 1945 roku do czasów obecnych (żołnierzy, strażaków, policjantów, harcerzy), zabytkowy sprzęt sportowy i radiowo- telewizyjny. Zbiory muzeum były gromadzone ok. 15 lat, są bogate i bardzo interesujące.

Przedmioty, które towarzyszyły naszym dziadkom (telewizory bez pilotów, pralki z kolbką, telefony w budkach…) pokazały nam skalę postępu technicznego na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Teraz wiemy, że „w przeszłości leży klucz do przyszłości”.