Wycieczka do Papugarni

Dnia 9.06.2022 r. dwie grupy internackie, pierwsza oraz druga wybrała się na wycieczkę do Rzeszowa. Wychowankowie wraz z wychowawcami udali się na dworzec kolejowy by pociągiem dostać się do wyznaczonego celu.

Jak to na wycieczkach bywa już w pociągu mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy. Mieliśmy przyjemność porozmawiać z Panią konduktor i dowiedzieć się jak wygląda praca konduktora. Pani miała specjalny uniform, który zakłada tylko do pracy i wyróżnia ją spośród innych pasażerów. Miała również specjalne urządzenie za pomocą którego sprawdzała czy nasze bilety są dobre. Wiedzieliście, że konduktor musi wstać o 3 rano żeby iść do pracy? Dla nas było to zaskoczenie.

Młodsi wychowankowie sprawdzali jakie miejscowości mijamy po drodze oraz jak zmienia się ukształtowanie terenu.

Po przyjeździe do Rzeszowa udaliśmy się do Papugarni. Było tam aż 60 papug, każda bardzo kolorowa i piękna.

Papugi były bardzo przyjazne i chętnie zjadały ziarna z naszych rąk, siadały nam na rękach oraz ramionach. Były tam zarówno duże i kolorowe ary jak również mniejsze, ale równie barwne amazonki.

Dowiedzieliśmy się o tym jak papugi znalazły się w tej papugarni, co lubią robić, co lubią jeść, jak się nimi zajmować, ale tego wszystkiego nie będziemy wam zdradzać, żebyście sami kiedyś odwiedzili papugarnię i mieli możliwość też się czegoś nauczyć.

Po wizycie u naszych kolorowych przyjaciół poszliśmy na przepyszne lody „U Myszki”, tego smaku się nie da opisać więc nawet nie będziemy próbować tego robić, ale będąc w Rzeszowie musicie tam zawitać – ach ta polewa czekoladowa. Po lodach poszliśmy na rynek i ku naszemu miłemu zaskoczeniu trafiliśmy na koncert, który właśnie się tam odbywał. Było bardzo głośno, radośnie i tanecznie.

Później jeszcze chwila odpoczynku w parku oraz podziwianie pomników i powrót do Przemyśla.

Po powrocie czekała nas pyszna kolacja przygotowana przez nasze kochane Panie z kuchni, które zawsze o nas dbają.