Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej

Kiedy nadchodzi grudzień w powietrzu unosi się już zapach zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz każdemu udziela się magiczny klimat tego okresu. Idealnym rozpoczęciem tego miesiąca była wycieczka klasy 2, 5 i 6 do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

W tym miejscu już od wejścia wita nas świąteczna atmosfera, a kiedy wchodzi się do środka już panuje ona w pełni. Zaczęliśmy zwiedzanie wraz z miłą panią przewodnik, która przybliżyła nam różne style wystroi choinkowych, które pochodzą z Francji, Norwegii czy Anglii, kolejno oglądaliśmy setki przeróżnych bombek umieszczonych w gablotach, które powstawały przez lata, różniły się one kształtem, wielkością, kolorami, wzorami, a nawet były poświęcone innym świętom jak np. Wielkanocy.

Kolejno przeszliśmy do pomieszczenia, gdzie pan demonstrował jak powstaje bombka, jest to bardzo ciekawy i wręcz magiczny proces.

Widzieliśmy także następne etapy, czyli srebrzenie, oraz końcowe malowanie, dekorowanie. Po tej części, nadszedł czas na naszą pracę, czyli zdobienie swojej własnej bombki. Każdy miał wyjątkowy pomysł, na bombkach powstały różne wzory i kolory.

Dumni ze swoich prac nie możemy się doczekać kiedy zawisną one w naszych domach. Na koniec mogliśmy zakupić tamtejsze wyroby, wybór był ogromny, jednak każdy znalazł coś dla siebie. Tą miłą wyprawę zakończyliśmy pysznym obiadem w pobliskiej restauracji.