Wycieczka do Krasiczyna

Na przełomie marca i kwietnia w naszym Ośrodku został ogłoszony Konkurs „Moja mała ojczyzna”, w ramach którego uczniowie ze Szkół: Podstawowej, Branżowej, Technikum i Policealnej, mieli wykonać zdjęcie i opisać ciekawe miejsce z okolic swojego domu.

W dniu 18.06.2021 uczniowie, którzy wzięli udział w Konkursie, zostali wyróżnieni i wyjechali na wycieczkę do Zespołu Zamkowo – Parkowego w Krasiczynie. Wspomniany obiekt jest jednym z najpiękniejszych skarbów architektury renesansowo – manierystycznej w Europie. Został zbudowany na przełomie XVI i XVII wieku przez Krasickich, a w XIX i XX wieku Sapiehowie przeprowadzili renowacje zamku, zapanowali park i wprowadzili tradycję sadzenia dębów na cześć narodzin syna i lipy po narodzeniu córki.

Na początku wyprawy uczniowie spacerowali po parku, podziwiali zamek z zewnątrz, obeszli drzewo miłorzębu dookoła, aby jak głosi legenda – mieć szczęście w miłości :-).

Poznali także historię dębu posadzonego w 1867 roku, na pamiątkę urodzin Adama Sapiehy – późniejszego Kardynała. Następnie zwiedzali wnętrza zamku: dziedziniec, krypty, kaplicę, pomieszczenia mieszkalne i lochy.

Na koniec wycieczki, wychowankowie udali się na przepyszny posiłek, ufundowany przez Restaurację McDonald w Przemyślu.

Kierownictwu Zamku i Restauracji serdecznie dziękujemy.