Wycieczka do Jarosławia

            Słoneczna pogoda była okazją do wyjazdu naszych wychowanków z SOSW nr 2 do Centrum Edukacji Kulturalnej w Jarosławiu. Centrum znajduje się w piwnicach Ratusza, gdzie można pobyć w fascynującym świecie sztuki. Dzięki interaktywnym urządzeniom i aplikacjom multimedialnym można poznać zagadnienia związane z muzyką, malarstwem, rzeźbą i architekturą.

            Nasi ciekawscy wychowankowie wcielili się w animatorów teatru cieniowego i lalkowego wykorzystując dostępne marionetki i pacynki.

W pracowni origami zrobili papierowe zwierzątka, do lustrzanej powierzchni przykładali magnetyczne klocki, badali cienie i kolory oraz poznawali różne style w sztuce. Dotykając i siedząc na specjalnych klockach mogli poczuć materiał, z którego każdy został wykonany. Jeden był z drewna, inny z kamienia lub metalu.

Dzięki temu poznali właściwości różnych materiałów, które są wykorzystywane w rzeźbie. Odkrywanie wiedzy o sztuce w połączeniu z zabawą to idealne rozwiązanie zarówno dla najmłodszych jak i dla starszych. Polecamy to miejsce każdemu.

            Po wyjściu z piwnic Ratusza, naszą uwagę przykuła multimedialna fontanna. Wszyscy nacieszyliśmy oko kolorowymi iluminacjami w strumieniach wody. Radości było co niemiara!

            Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się na przepyszne lody i wróciliśmy pociągiem do naszego Przemyśla 🙂

Można o nas przeczytać w Internecie 🙂

https://www.facebook.com/cek.jaroslaw/