Wizyta Metropolity Przemyskiego Arcybiskupa Adama Szala w Naszym Ośrodku

24 maja społeczność Ośrodka miała zaszczyt gościć Metropolitę Przemyskiego ks. abp Adama Szala w ramach wizytacji parafii pw. Św. Jana z Dukli w Przemyślu.

Pierwsze kroki Arcybiskup skierował w kierunku młodych artystów, naszych kochanych przedszkolaków, którzy z ogromnym zaangażowaniem przedstawili pokaz swoich umiejętności, występując z owacjami na dużej scenie.

Następnie nasz Gość udał się do szkoły, by poznać jeden dzień z życia placówki. Z uśmiechem na twarzy odwiedzał każdą klasę i błogosławił uczniów, zaś wychowankowie opowiadali o swoich osiągnieciach, pasjach i marzeniach. Arcybiskup w niesamowity sposób potrafił przełamać próg nieśmiałości, z błyskiem w oku i uśmiechem na twarzy otwierał kolejne drzwi, by uścisnąć dłonie kolejnego dziecka.

Ksiądz abp. Adam Szal podkreślił, że jest pod ogromnym wrażeniem zaplecza terapeutycznego naszej placówki i indywidualnego podejścia do każdego niepełnosprawnego wychowanka.

Na koniec w piękny sposób podziękował całej Dyrekcji, kadrze pedagogicznej i wszystkim uczniom, za tak miłe przyjęcie. Życzył sukcesów w nauce i wytrwałości w pracy, podkreślając że misja jaką pełni nauczyciel to rodzaj powołania. Trzeba wytrwałości, ogromnych pokładów energii i przede wszystkim otwartego serca by kształcić młodego człowieka.