Witaj wakacyjna przygodo…!

Słoneczny piątek 24 czerwca był ostatnim dniem szkoły. O godzinie 9.45w świetlicy internatu odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego.

Podczas akademii wychowankowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Janusza Korczaka, patrona Ośrodka, podziękowali Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom oraz pracownikom Administracji i Obsługi za wspólnie spędzony rok. Uczniowie otrzymali świadectwa , nagrody, stypendia: Jeanne Jazowick- Kusiński i Urzędu Miasta.

W drugiej części apelu dzieci i młodzież zaprezentowały przygotowany program artystyczny. W letni nastrój wprowadzili nas najmłodsi wakacyjnym tańcem. Później uczniowie technikum i szkoły podstawowej zaprezentowali się w „Wariacjach baletowych”.

Na koniec, w krótkiej inscenizacji przygotowanej przez uczniów technikum, przed niebezpieczeństwami czyhającymi w czasie wakacji ostrzegał nas Koziołek Matołek. I choć wszyscy długo czekali na czas, kiedy nie będziemy musieli odrabiać zadań, przygotowywać się do sprawdzianów, to jednak żal było się rozstawać.

Życzymy Wszystkim udanych wakacji, wielu bezpiecznych przygód w górach i nad morzem. Do zobaczenia 1 września!