Witaj Szkoło!

„Chociaż czas wakacji upłynął miło,

to za szkołą się tęskniło

i poranek ten wrześniowy

rozpoczyna już rok nowy.”

 

W tym roku wyjątkowo, bo 4 września o godzinie 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek, którego dźwięk zapoczątkował nowy rok szkolny.

Uśmiechnięci uczniowie gwarem wypełnili dziedziniec szkolny. Uściskom, serdecznym powitaniom stęsknionych wychowanków nie było końca. Dopisała też piękna, słoneczna pogoda.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru Ośrodka oraz odśpiewania hymnu państwowego. Akademię poprowadziła młodzież klas maturalnych, która w krótkim referacie nawiązała do wydarzeń z historii naszej Ojczyzny – 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dyrekcja ciepło przywitała wszystkich, a w szczególności nowych uczniów  naszej placówki.

Pan Dyrektor szkół odczytał przydziały uczniów do klas i ich wychowawców życząc powodzenia w nowym roku szkolnym. Po uroczystym apelu uczniowie i ich rodzice wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie otrzymali ważne informacje.

Cała społeczność szkolna z wielką przyjaźnią wita nowych przedszkolaków oraz uczniów naszego Ośrodka i życzymy abyście tutaj wśród nas czuli się jak u siebie w domu, abyście rozwijali swoje zdolności, a w tych murach odkryli własne talenty i mocne  strony, aby nauka sprawiała Wam przyjemność, a każdy nowy dzień przynosił ciekawe przygody.