Wiosna w ulu!

Nareszcie przyszła… Zielona, pełna świeżego powietrza, nasycona barwami i kolorami, skąpana w pierwszych gorących promieniach słońca. Wiosna… Gdy wszystko budzi się do życia, gdy dni są coraz dłuższe, a noce nie straszą już  przymrozkami, zdajemy sobie sprawę, że matka natura po raz kolejny zatoczyła krąg.

Na lekcjach przyrody pedagodzy przybliżają pierwsze zwiastuny wiosny, ale jak wiadomo  najlepszą formą nauki jest działanie praktyczne, poprzez doświadczanie.  Bez wątpienia szalenie ciekawym zagadnieniem w edukacji wczesnoszkolnej jest temat powstawania miodu i skrupulatnej pszczelej pracy.

Pragnąc zgłębić zagadnienia związane z pracą pszczelarza,  zaprosiliśmy do naszego Ośrodka przedstawicieli ZWIAZKU PSZCZELARZY ZIEMI PRZEMYSKIEJ, aby pokazali uczniom w czym tkwi sedno pracy pszczółek, a w rezultacie powstawanie miodu. Wykład i prezentacja fachowego sprzętu pszczelarskiego był niezwykle interesujący.

Wychowankowie mogli dotknąć i bliżej poznać rekwizyty pszczelarza, a na koniec zostali jeszcze obdarowani przepysznym miodem, zebranym  prosto z  pasieki.

Przedstawicielom Związku Pszczelarzy serdecznie dziękujemy za tak szeroką wiedzę, przekazaną w bardzo przystępny dla dzieci sposób, zaś ofiarowane słoiczki z miodem zabieramy do naszych domów, żeby osłodzić sobie nie tylko popołudnie, ale przede wszystkim herbatkę w kolejne chłodne wieczory 🙂 🙂