Warsztaty wielkanocne w Muzeum

            16 marca uczniowie szkoły podstawowej pod opieką nauczycielek mgr E. Kikiela, mgr A. Burda i mgr M. Kurasz wybrali się do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, aby uczestniczyć w „Warsztatach Wielkanocnych”. W czasie zajęć uczestnicy poznali tradycje, zwyczaje i symbolikę Świąt Wielkanocnych oraz historię zdobienia pisanek. Dzieci były bardzo zainteresowane poznaniem historii zbliżających się Świąt oraz znaczeniem jakie dawniej przypisywano wzorom i kolorom zdobiącym wielkanocne jajka.

            W drugiej części warsztatów rozpoczęła się kreatywna zabawa… Wychowankowie samodzielnie zdobili jajka metodą batikową, wykorzystując rozgrzany wosk i barwniki. Praca nad własną kraszanką wzbudziła wiele emocji i obudziła wyobraźnię „młodych artystów’’. Efekty zaskoczyły samych twórców.

            Wizyta w muzeum zakończyła się zwiedzaniem wystawy poświęconej Twierdzy Przemyśl. Była to okazja do utrwalenia wiedzy na temat zaborów i I wojny światowej. Do Ośrodka każdy wracał z podjętą decyzją, że w tym roku, w domu samodzielnie ozdobi pisanki, które potem znajdą się na wielkanocnym stole.