Warsztaty “Małych Kucharzy”

Które dziecko choć raz w życiu nie podglądało swojej mamy podczas kulinarnych szaleństw w kuchni, kto nie podkradał masy na ciasto czekoladowe lub farszu na pierogi.

Kulinarstwo to kopalnia wiedzy, technik i sposobów jej realizacji, począwszy od rozmaitych smaków świata, a skończywszy na wybitnych talentach szefów kuchni. Nic jednak samo nie przychodzi, zawsze zwycięża ciężka praca, zapał i determinacja.

Nasi uczniowie z klasy I i III Szkoły Podstawowej już od najmłodszych lat próbują swoich sił w dziedzinie sztuki kulinarnej. Tym razem wzięli udział w warsztatach robienia pizzy w przemyskiej pizzerii  DaGrasso.

Wychowankowie mogli nie tylko samodzielnie przygotować ulubioną pizzę, ale także poznać główne techniki jej wykonania. Zapał podczas tworzenia rodem włoskich przysmaków był wręcz ogromny, a satysfakcja z wykonanej pracy stała się mottem przewodnim naszej kulinarnej przygody.

Na koniec przyszedł czas na degustację  i ocenę swojej własnej pracy. Wszyscy otrzymali dyplom “Młodego Kucharza” z wyróżnieniem. Kto wie może właśnie rodzą się na naszych oczach przyszli adepci sztuki kulinarnej, czas pokaże…

Serdecznie dziękujemy pracownikom pizzerii DaGrasso za miłą i sympatyczną atmosferę, za pełen profesjonalizm i chęć dzielenia się widzą z najmłodszymi.