W świecie dziecka…

“Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, choć niewielu z nich o tym pamięta”.
Słowa pochodzą z krótkiej przedmowy, poprzedzającej “Małego Księcia” Antoine’a de Saint – Exupéry’ego i w piękny sposób podkreślają jakim darem w całym naszym życiu jest okres dzieciństwa. Jedno jest całkowicie pewne – każdy dorosły był kiedyś dzieckiem i często zdarza się tak, że przeżycia z dzieciństwa mają znaczący wpływ na losy danego człowieka.

Czas dzieciństwa powinien więc kojarzyć się ze szczęściem, beztroską, wspólnymi zabawami z rówieśnikami, z brakiem problemów, poczuciem bezpieczeństwa, ciepłem rodzinnym. Teraz gdy obchodzimy Dzień Dziecka, kluczowe słowo „dziecko” nabiera jeszcze większego znaczenia, dlatego też w naszym Ośrodku terapeuci z WWRD zorganizowali dla maluchów wyjątkową wycieczkę do sali zabaw w Jarosławiu.

Celem wycieczki, oprócz doskonałej formy na kształtowanie sprawności ruchowej, było także pożegnanie dzieci, którzy kończą terapeutyczną przygodę z naszym Ośrodkiem i już od września wstępują w dumne szeregi pierwszoklasistów. Szaleństwa, zabawy i dziecięce okrzyki wszystkich wprawiły w doskonały nastrój, były wręcz zaraźliwe, tak jakby każdy maluch zapraszał w swój piękny, bajeczny świat.

My, dorośli, terapeuci, bez chwili zastanowienia to zaproszenie przyjęliśmy i doskonale bawiliśmy się razem 🙂 Kochane dzieci, życzymy Wam niekończącego się uśmiechu na buziach, radości w oczach i miłości w Waszych malutkich serduszkach. Niech czas dzieciństwa trwa jak najdłużej, cieszcie się nim każdego dnia, bo piękniejszego okresu w życiu człowieka już nigdy nie będzie…