W Arboretum – ogrodzie wrażeń sensorycznych…

Był ciepły czerwcowy poranek. Słońce łagodnie ogrzewało bujną trawę z porannej rosy, ptaki leniwie krążyły po błękitnym niebie, a w powietrzu unosił się błogi zapach kwitnących akacji… Czy to początek sentymentalnej opowieści ? Nic bardziej mylnego.

To sceneria prosto z Arboretum w Bolestraszycach, do którego na wycieczkę przyrodniczą wybrali się Pierwszoklasiści z naszego Ośrodka. Trudno o bardziej właściwe miejsce, by kształtować wrażliwość sensoryczną u dzieci.

Tutaj na samym progu zmysły budzą się do życia, zapachy pogłębiają wyraz estetycznego przeżywania, a kolory, kształty i barwy refleksyjnie zapraszają do odkrywania kolejnych zakamarków ogrodu wrażeń zmysłowych.

Pierwszaki z dużym zaangażowaniem podziwiali gatunki kwiatów, krzewów, drzew i owoców, utwierdzając się w przekonaniu, że otaczająca nas przyroda jest cudem natury. Podczas spaceru zaciekawieni mali odkrywcy, zatrzymywali się, aby zgłębić wiedzę na temat niespotykanych okazów. Największym zainteresowaniem cieszył się naturalny labirynt, utworzony z wikliny. Chłopcy zgodnie i wytrwale szukali drogi prowadzącej do wyjścia.

W końcu się udało i wszyscy radośnie wróciliśmy do Ośrodka 🙂 🙂