“Ulicami naszego miasta”

Czy zwiedzać można tylko dalekie miasta? Czy na wycieczkę trzeba daleko wyjeżdżać? 

Uczniowie klas 4TA i 4TC postawili tezę, a następnie skonstruowali dowód, że bawić się i uczyć można nie tak daleko od naszego ośrodka, a atrakcje nie muszą wcale kosztować.

Odwiedziliśmy Rynek, tam naszą uwagę przykuły niedawno odnalezione a następnie odrestaurowane fundamenty szesnastowiecznego Ratusza. Zauważyliśmy, że niektóre z kamienic wokoło także pochodzą z podobnej epoki. Oczami wyobraźni przenieśliśmy się w dawne czasy, myśląc jak setki lat temu wyglądali w tym miejscu ludzie i miasto. 

Dla zdrowia i kontaktu z przyrodą wspięliśmy się na pogórze Zamku Kazimierzowskiego. Tam pośród śpiewu ptaków, skaczących wiewiórek i szumu drzew rozmawialiśmy na temat ważnej roli jaką odgrywa środowisko naturalne w naszym życiu. Niektórych z nas piękno przyrody natchnęło do tego, aby spróbować swoich sił w fotografii. 

Naszej uwadze nie umknęły też przemyskie niedźwiadki – małe figurki, które znaleźć można w różnych punktach miasta. Spotkaliśmy kilka z nich, reszta czeka cierpliwie na kolejne wyprawy.