Święto Ziemi

Błękitna planeta, matka Ziemia, albo bardziej pragmatycznie glob, kula ziemska, miejsce gdzie żyjemy… Skojarzeń i synonimów słowa “Ziemia” możemy mnożyć bez liku, ale niezaprzeczalnym faktem jest to, że mamy ją tylko jedną!

Trzecia planeta od  Słońca, Ziemia… Często zapominamy jak jej pomóc, nie myślimy co jej szkodzi, przed czym ją bronić i jak postępować  by mogła służyć nie tylko nam, ale setkom kolejnych pokoleń.

Ziemia. 22 kwietnia to wyjątkowy Dzień dla naszej planety, właśnie wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego mottem przewodnim jest budowanie świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska, a także podejmowanie konkretnych działań i  propagowanie zachowań proekologicznych. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w różnych obszarach życia, między innymi w edukacji, w nauce czy kulturze.

Nasz Ośrodek nie pozostał obojętny na potrzeby Ziemi. Pod wspólnym hasłem “Pomóżmy naszej planecie” szumnie ruszyliśmy do działania. Jedna grupa młodych ekologów z ogromnym zaangażowaniem sprzątała teren Placówki i najbliższej okolicy, zaś druga zajęła się zasadzaniem młodych drzewek, które niejako stały się symbolem solidarności globalnej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym entuzjastom za zaangażowanie i chęć czynienia dobra dla nas wszystkich. Jesteśmy pod wrażeniem Waszego zapału, który niech towarzyszy Wam każdego dnia, bo o matkę Ziemię musimy dbać codziennie…