“Rodzina – tu zaczyna się życie, a miłość nigdy nie kończy…”

Mama i Tata, ileż te słowa mają w sobie treści. Z nimi związane są nasze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa – pierwsze radości, zabawy, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że dali nam najpiękniejszy dar – życie. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas, należy więc o nich dbać i troszczyć się. Dlatego też każdego roku, w naszym przedszkolu, organizowany jest Dzień Mamy i Taty.

Nasze przedszkolaki w ten sposób chcą pokazać swoim rodzicom jak bardzo ich kochają. Wydarzenie to ma szczególny charakter, ponieważ wzmacnia emocjonalnie więzi rodzinne, a przede wszystkim uczy szacunku, miłości i przywiązania do swojej rodziny.

Przedszkolaki już od dłuższego czasu przygotowywały się pilnie do występów artystycznych, a gdy nadszedł ten długo wyczekiwany moment z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze, tańczyły i śpiewały piosenki.

Licznie przybyli rodzice z podziwem i wzruszeniem oklaskiwali swe pociechy. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom piękne upominki dziękując im w ten sposób za codzienny ocean miłości i cierpliwości. Całusom i uściskom nie było końca. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku oraz pamiątkowych zdjęć. Z pewnością będą to niezapomniane chwile.