Rajd na Kopiec Tatarski

18 października w piękny słoneczny poranek uczniowie klas 1bk, 4tb, 1i 2 lp wraz z wychowawcami wyruszyli na pieszą wycieczkę w kierunku najwyższego punktu obserwacyjnego królewskiego miasta Przemyśla jakim jest Kopiec Tatarski.

Po drodze podziwiali malownicze kręte uliczki Przemyśla skąpane w jesiennych liściach. Warto było pokonać zmęczenie aby móc zachwycić się przepiękną rozległą panoramą naszego miasta sięgającą aż po Ukrainę. Była to okazja aby przypomnieć uczniom, że od wielu wieków kopiec służył jako ważny punkt obserwacyjny w systemie obronnym Ziemi Przemyskiej.

W nagrodę za pokonanie górzystej trasy zjedli drugie śniadanie na schodach magicznego amfiteatru nieopodal Kopca. Nic tak dobrze nie smakuje jak jedzenie na świeżym powietrzu. Kopiec to nie tylko widoki ale również doskonałe miejsce do czynnego wypoczynku.

Korzystając z okazji zafundowali sobie kilka przejazdów na torze saneczkowym nieopodal stoku narciarskiego. Satysfakcja i radość z jazdy bezcenna. Schodząc z góry poczuli niezwykłą lekkość bytu i radość ze wspólnego przebywania razem. Jeszcze tylko degustacja pysznych lodów i odpoczynek pod fontanną.

Do szkoły wrócili pełni jesiennej energii oraz dobrych wibracji.