Pszczółki

Grupa przedszkolna

PSZCZÓŁKI

wychowawczynie: mgr Iwona Norek – Tokarz,

mgr Ewa Kozubek

 

W naszym przedszkolu jest grupa Pszczółek, którą opiekują się wychowawczynie Pani Iwona Norek – Tokarz, Pani Ewa Kozubek i pomoc Pani Brygida Jakubczak.

Nasze kochane pszczółki chętnie uczęszczają do przedszkola są pogodne, wesołe i bardzo ciekawe świata. Lubią bardzo różnego rodzaju zajęcia muzyczne, plastyczne oraz zabawy ruchowe organizowane na sali przedszkolnej lub placu zabaw tym zewnętrznym jak i wewnętrznym, który uwielbiany jest przez wszystkie dzieci w przedszkolu.

Podczas pobytu w przedszkolu  dzieci poznają nowe piosenki, zabawy, spędzają wolny czas w kącikach zainteresowań. Każdy dzień naszych wychowanków wypełniony jest radosną zabawą, zajęciami edukacyjnymi, specjalistycznymi oraz spacerami, dzięki czemu uśmiech nie znika z dziecięcych twarzy. To tutaj edukacja łączy się z zabawą i uśmiechem, przez co dzieci czują się tu jak w domu i z łatwością zdobywają nowe umiejętności, wiadomości.

Proponowane przez nas ciekawe i nowatorskie metody, pomoce sensoryczne, karty pracy, oraz programy multimedialne pomagają w rozwoju holistycznym każdego wychowanka. W pracy z dziećmi wykorzystywane są też elementy wielu atrakcyjnych metod min. Metoda Porannego Kręgu, Programy Aktywności Knillów, Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Klanzy, Logorytmiki, Komunikacji wspomagającej i alternatywnej AAC, Metoda Bajkoterapii z elem. czytania uczestniczącego, oraz metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

Naszym głównym celem jest uśmiech, radość i dobre samopoczucie naszych kochanych  przedszkolaków, którym cały czas towarzyszy zabawa , bo „Zabawa jest nauką – nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.”