Profilaktyka w plakacie

W ramach działań profilaktyczno-wychowawczych nasi wychowankowie wzięli aktywny udział w apelu, na którym poruszyli ważne tematy dla życia człowieka oraz środowiska. Każda z klas przygotowała plakat na inny temat uświadamiający wychowanków jak dbać o swoje otoczenie, zdrowie własne i szeroko pojętą dobrą jakość życia.

Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali informacje na temat higieny osobistej, zdrowego trybu życia, a także wiele przydatnych danych na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Nie zabrakło również prezentacji wiedzy o ekologii w szkole i segregacji śmieci.

Starsi wychowankowie przekazali wiedzę na temat zagrożeń związanych z uzależnieniem od gier, telefonów i Internetu, a także alkoholizmu oraz przybliżyli temat uzależnień behawioralnych, nie zabrakło też dawki wiedzy o szkodliwości narkotyków i dopalaczy. Ponadto uczniowie poruszyli ważne zagadnienie zdrowia psychicznego oraz zasady zdrowego odżywiania, gdyż w „zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Prezentacje wyglądały różnorodnie i wzbudziły zainteresowanie wychowanków. Po występach, ogłoszono wyniki konkursu na filmiki profilaktyczne „Nie bądź obojętny wobec przemocy” oraz zaprezentowano prace konkursowe. Filmy zawierały materiały edukacyjne na temat rodzajów przemocy, modelowanie zachowań właściwych, a także pomysły na zachowania zastępujące agresję. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody oraz gorące brawa!