PIERWSZOKLASIŚĆI Z WIZYTĄ U CZWORONOŻNYCH PRZYJACIÓŁ

PIERWSZOKLASIŚĆI  Z  WIZYTĄ  U  CZWORONOŻNYCH  PRZYJACIÓŁ

Od zawsze wiadomo, że kontakt ze zwierzętami daje człowiekowi  wartościowe przeżycia, warto jednak podkreślić,  że zwierzaki mają szczególnie kojący wpływ na rozwój  naszych dzieci. Dziecko ćwicząc lub chociażby tylko obcując ze zwierzęciem, rozluźnia się psychicznie, pokonuje własne lęki, a przede wszystkim nabiera pewności siebie.  Terapeutyczne znaczenie zwierząt zamknięte jest w bezwarunkowości – pupile dają  i kochają nie oceniając, ani niczego nie oczekując  w zamian.

Kilkanaście kilometrów od Przemyśla, w Rokszycach – malowniczo położonej miejscowości – znajduje się MiniZOO.  Właśnie tam,  uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami, wybrali się na dydaktyczną wycieczkę. Nowe znajomości narodziły się bardzo szybko…  Lama-Max i alpaka-Stefania ochoczo przywitały małych gości z Ośrodka, przeurocze ośmiodniowe kózki dumnie demonstrowały swoje  nowo poznane umiejętności, rozbawiając wszystkich zgromadzonych, zaś uparty osiołek filuternie zapraszał do wspólnej zabawy. Czworonożne towarzystwo wzbudziło ogromny zachwyt Pierwszaków, którzy z dużym zaangażowaniem karmili zwierzątka suchym chlebem, obserwując ich zachowania.

 Cały obiekt, zachwyca swoim malowniczym położeniem, a dodatkowe animacje  przeznaczone dla najmłodszych i miejsce gdzie w wygodnym palenisku, można zakosztować pysznej pieczonej kiełbaski, sprawiły, że czuliśmy się tam na prawdę sielsko. Czas spędzony w MiniZOO upłynął nam wyjątkowo przyjemnie, a czworonożni przyjaciele już na zawsze zapisali się w pamięci Pierwszaków.