Pamiętajmy o ptakach zimą!

Zima… za oknem prószy śnieżnobiały puch, wyjątkowo udekorowane w bieli drzewa, przywracają wspomnieniami zimowe szaleństwa z dzieciństwa. Wokół panuje ta nieopisana cisza, która możliwa jest do uchwycenia jedynie o tej porze roku.  Zakładamy czapki, szaliki, ciepłe puchowe kurteczki, śniegowce i maszerujemy… ale nie bierzemy ze sobą sanek, łyżew czy nart.

Dziś uwagę kierujemy w stronę małych skrzydlatych przyjaciół,  którzy potrzebują naszej pomocy. To my, pierwszo- i drugoklasiści, razem z Panią Basią i Panią Anetką  mamy do spełnienia ważną misję – dokarmiamy ptaki. Doskonale przygotowani do tego zadania,  wyciągamy specjalną karmę i wsypujemy ją do karmników,  na konarach drzew zawieszamy  kilka podajników z ziarnami, oczekując przybycia pierwszych nieśmiałych głodomorów.

Nie musimy długo czekać. Sikorka bogatka już zaczyna ucztę,  za nią w kolejce oczekują  dwa wróbelki i barwna modraszka zwyczajna.  Ponoć swoją  wizytę zapowiedziały tez trzy kosy.  Na naszych twarzach pojawia się uśmiech, a w głowach rodzi myśl: jak niewiele trzeba by zrobić coś ważnego, może nawet bohaterskiego.

Zadowoleni wracamy do szkoły na zajęcia, choć najważniejszą lekcje poznaliśmy dziś – „Pamiętajmy o naszych małych skrzydlatych przyjaciołach,  nie potrafią mówić ale z pewnością dziękują za dobroć serca”.