„Ostatni raz z moją klasą”

Dopiero rozpoczynaliśmy naukę w klasie I Szkoły Podstawowej, dopiero nieśmiało kroczyliśmy przez korytarze, ucząc się numerów sal lekcyjnych i nazwisk nauczycieli. Potem było Gimnazjum, następnie awans i wkroczenie w szeregi Technikum i podjęcie nauki na kierunku: „Technik żywienia i usług gastronomicznych”. Dziś słowa piosenki „ Ostatni raz z moją klasą” zespołu Manchester, rozbrzmiewają na uroczystym apelu inauguracyjnym, podsumowującym  wszystkie nasze piękne lata w Ośrodku. A mamy co wspominać… Staże poza granicami kraju, niezwykłe wycieczki, imprezy szkolne, wreszcie kreatywne zajęcia i zdobywanie umiejętności, wszelkie sprawdziany i te zdane i te mniej udane, kończąc na egzaminach, które ukształtowały naszą wiedzę i dały pewność siebie.

Teraz stoimy przed ważnymi, życiowymi decyzjami, ale właśnie czas spędzony w szkole ukształtował w nas wiarę w swoje możliwości i dał poczucie stabilizacji. Nie boimy się nowych wyzwań, wręcz przeciwnie jesteśmy spragnieni przygód i świata, który ma nam tyle do zaoferowania.

Dyrekcji i całemu gronu pedagogicznemu składamy wielkie ukłony. Jesteśmy wdzięczni za przekazaną wiedzę i zarażenie nas wieloma pasjami, za możliwość popełniania błędów i zrozumienie co jest dobre, a czego należy się wystrzegać. Czas spędzony w Ośrodku, już na zawsze będziemy wspominać z rozczuleniem i błyskiem w oku, a zawarte przyjaźnie i wszelkie doświadczenia zabieramy ze sobą, krocząc dalej dumnie przed siebie. Nie żegnamy się, mówimy ”Do zobaczenia”, bo jesteśmy pewni że jeszcze się spotkamy!