Nauka programowania od najmłodszych lat

Co robić, gdy za oknem szaro, ponuro i nie ma śniegu??? Jak urozmaicić dzieciom czas spędzony w przedszkolu??? Odpowiedź jest prosta. Roboty!! Bo przecież, który przedszkolak nie ma ochoty sprawdzić, jakie tajemnice one skrywają?

I pojawił się właśnie ON. Na początku bezimienny, ale jeśli ma z nami zamieszkać, to trzeba mu nadać imię!! Po długiej dyskusji zapadła decyzja – „Robik” – od dzisiaj jest naszym przyjacielem. Będzie się z nami bawił i pomagał poznawać tajniki programowania.

Nasz przyjaciel to robot edukacyjny wyposażony w wiele funkcji. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji.

Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań. W trakcie przeprowadzonych zajęć przedszkolaki mogły od podstaw stworzyć robota, programować jego trasę za pomocą tabletu i specjalnej aplikacji, oraz samodzielnie nim sterować.

Praca z robotem przyniosła ogromne korzyści dla dzieci, była świetną zabawą, która rozwija nie tylko sprawność manualną, ale również kształtuje umiejętność kreatywnego myślenia. Dała również możliwość integracji i współpracy w grupie, nauki pracy w parach oraz umiejętności budowania relacji rówieśniczych.

Te wyjątkowe działania dostarczyły przedszkolakom sporej dawki wiedzy, nowych umiejętności i doświadczeń. Warto było! Dzieciaki były zachwycone i nie chciały kończyć zabawy z nowym przyjacielem. W najbliższym czasie będziemy wspólnie poznawać nowe możliwości naszego robota.