Międzynarodowy Dzień Niesłyszących

Jak co roku w naszym Ośrodku świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Niesłyszących. W tym roku celebrowaliśmy to wydarzenie przez dwa dni.

Dnia 28 września zorganizowaliśmy pokaz filmowy podzielony na dwie grupy wiekowe.

Po obiedzie młodsza grupa oglądała film „Moje magiczne Encanto”. Dzieci były bardzo zainteresowane animacją Disney’a, a dodatkową radość sprawił im świeżo robiony popcorn.

Prawdziwe poruszenie wśród starszej młodzieży wywołał film „Coda”. Swoją tematyką doskonale wpisywał się w obchodzone przez nas święto, bowiem opowiadał historię dziewczyny słyszącej, posiadającej niesłyszących rodziców, co obecnie oznacza właśnie termin „Coda”.

Kolejny dzień obfitował w różnego rodzaju aktywności.

Wieczór rozpoczęliśmy pracą grupową. Na przygotowanym wcześniej dużym papierze, wspólnie narysowaliśmy napis SOSW nr 2, który kolejno dzieci i młodzież ozdabiały odbijając na papierze ślad swojej dłoni, pomalowanej specjalną farbą przeznaczoną do malowania rękami.

Kolejny etap zabawy to gry zespołowe z balonem w roli głównej. Był więc bieg z balonem w parze i inne rozgrywki, w których uczestniczyli wszyscy z ogromną radością.

Po rozgrywkach przyszedł czas na odpoczynek, ale jedynie fizyczny, bowiem przygotowane konkursy wywołały prawdziwą „burzę mózgów”. Wiele emocji wzbudził test wiedzy o niesłyszących, który wzbogacił naszą wiedzę o nowinki związane ze światem osób niesłyszących. Na koniec atmosferę podgrzała dobrze znana wszystkim gra „Państwa i Miasta”.

Po rozgrywkach przyszedł czas na ostatni punkt program, czyli dyskotekę, którą rozpoczęliśmy tańcem „Belgijka”.

 

Organizatorzy:

Agata Kulesza

Aleksandra Gajda

Krzysztof Sujkowski