Kreatywna majówka w Krasiczynie

Był piątek, słońce ogrzewało zielone korony drzew, nieśmiało zaglądało do klasy II i III przypominając wychowawczyni o wyjeździe na wycieczkę. Pani zapisuje temat na tablicy: „Lasy naturalnym filtrem powietrza”, nagle odwraca się do uczniów i mówi : „Kochani, dziś lekcja praktyczna w terenie. Ubieramy się i jedziemy na wycieczkę do malowniczego parku w Krasiczynie. Tam sami zobaczycie ile dobra dają ludziom drzewa, jak rosną i jakie są ich ogromne korzyści dla całej naszej planety”.

Zaczyna się nasza kreatywna majówka. Zadowoleni wsiadamy do autokaru i ruszamy. Krasiczyn wita nas przepiękną pogodą. W parku przechadzamy się alejkami, zażywamy świeżego powietrza, a pani tłumaczy nam czym są naturalne filtry powietrza. Szczególną uwagę przykuwają ozdobne tabliczki na których, dokładnie opisane są rodzaje drzew i historia ich powstania.

Taka lekcja jest na prawdę ciekawa. Przychodzi czas na drugie śniadanie. Pani rozkłada koc pod ogromnym trzystuletnim dębem i zaczynamy degustacje. Na koniec w ramach lekcji wychowania fizycznego ruszamy w kierunku placu zabaw i tam dajemy upust naszym dziecięcym radościom. Czas płynie nieubłaganie szybko i pora wracać do Ośrodka, wsiadamy do busa i ruszamy.

Lekcje praktyczne w terenie szalenie przypadły nam do gustu i już czekamy na kolejny blok tematyczny 🙂 🙂 🙂