Krasnoludki

Grupa przedszkolna

KRASNOLUDKI

wychowawca: mgr Barbara Piątek

Dzień dobry, to my – „Krasnoludki”- trochę podrośliśmy. Teraz jesteśmy już w starszej grupie i jest nas więcej. Dołączyły do nas nowe dzieci, w tym dwie dziewczynki. Mówią o nas „Dwie królewny Śnieżki i trzech krasnali”.

Bardzo się polubiliśmy i zżyliśmy, więc już łatwiej jest nam rozstawać się z rodzicami. Poznaliśmy  wszystkie przedszkolne zwyczaje, dlatego miło, wesoło i szybko mijają nam dni. Wspólnie bawimy się, uczymy i odkrywamy otaczający nas świat. Chętnie śpiewamy i tańczymy. Lubimy też tworzyć – nasze prace plastyczne są bajecznie kolorowe. Potrafimy już budować piękne budowle, jeździmy kolejką po krętych torach, a razem z dziewczynkami gotujemy dla lalek w kąciku kuchennym. Niektórzy z nas potrafią złożyć puzzle z bardzo wielu części. 

Zabawy na placu przedszkolnym to super sprawa: lubimy zjeżdżać na zjeżdżalni, bawić się w łapanego i huśtać. W czasie deszczu korzystamy z placu zabaw, który jest w budynku szkoły, a sala i sprzęty są specjalnie dla nas przystosowane. Jesteśmy już starsi, więc bardziej ostrożni. Wiemy, że trzeba uważać, żeby nie skrzywdzić kogoś ani siebie podczas zabawy. Bardzo się cieszymy, że tworzymy taką wesołą, zgraną grupę. Nasze panie to – pani Basia i pani Ewa, pomaga nam pani Gosia. Dołączcie do wspólnej zabawy, zapraszamy do Nas.