Kompetencje informatyczne

Technologia informacyjna wywiera ogromny wpływ na funkcjonowanie każdego człowieka. Jest obecna w każdej dziedzinie życia. Uczniowie naszej szkoły już od najmłodszych lat uczą się mądrego, bezpiecznego i skutecznego korzystania z zasobów technologii komputerowej, Internetu i wirtualnego świata. W klasach I-III prowadzone są zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne, a ich głównym celem jest nauka wykorzystania komputera nie tylko do zabawy, lecz także do kształtowania umiejętności poznawczych. W czasie trwania roku szkolnego dzieci zapoznały się z popularnymi program

ami komputerowymi, w tym programami graficznymi, edytorami tekstu czy przeglądarkami internetowymi. W formie zabawy wkroczyły w świat programowania oraz kodowania rozwijając swoje kompetencje w zakresie logicznego myślenia i rozwiązywania problemów.

Na koniec roku szkolnego, uczniowie klas I-III, mieli możliwość przypomnienia sobie wykonanych przez siebie prac i zadań. Ileż radości przyniosły prezentacje multimedialne, które w kolorowy i ciekawy sposób przedstawiły miniony rok ich pracy i zaangażowania. Uczniowie otrzymali również wirtualne dyplomy młodych informatyków za czynny udział w zajęciach rozwijających kompetencje informatyczne.

Podczas tego roku szkolnego nasi najmłodsi uczniowie opanowali wiele nowych umiejętności, które z pewnością pomogą im w dalszym poznawaniu jakże ciekawego i tak szybko rozwijającego się świata komputerów.