kl. 3

Szkoła Podstawowa Nr 12

klasa 3

wychowawca klasy: mgr Magdalena Dobrzańska

Młodzi Odkrywcy w drodze po swoje marzenia…


            Jan Paweł II powiedział: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.” I właśnie w tych oto słowach kryje się cała prawda o drodze młodego człowieka przez zawiłe korytarze wiedzy, nauki i poznawania otaczającego nas świata.

Droga ta jest niebywałe inspirująca,  a zaczyna się w momencie przekroczenia cienkiej granicy pomiędzy zabawą a nauką, poznaniem a zdobywaniem.

Miłosz, Paweł, Jakub i Miłosz są teraz podczas wyjątkowej wyprawy, stają się odkrywcami, którzy muszą przejść przez kilka poziomów by dojść do celu. Są na najlepszej drodze by tego dokonać.

Właśnie  wkroczyli do 3 klasy Szkoły Podstawowej i przygotowują się wytrwale do kolejnych wyzwań.  Potrafią już wiele, ale doskonale wiedzą, że rzeczywistość stoi przed nimi z szeroko otwartymi dłońmi, pokazując im nieznane  obszary i pozwalając osiągnąć  niezdobyte szczyty.

Każdy z czterech odkrywców ma swój sposób na osiągnięcie upragnionych marzeń. Paweł z uśmiechem na twarzy pokona wszelkie trudności, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć. Miłosz D. swoją wrażliwością i empatią zdobędzie wytyczone cele. Jakub z błyskiem w oku i pogodną miną skruszy każdy lód w drodze do pragnień, a Miłosz E. użyje swojej najlepszej amunicji: uśmiechu na twarzy i niekończącej się kreatywności.

Taka drużyna zdarza się raz na milion, ale gdy nasi młodzi odkrywcy połączą swoje siły, sukces gwarantowany. Tym wspaniałym poczynaniom od 3 lat przygląda się Pani Madzia, która odkrywając przed naszymi młodymi bohaterami nieznane tajniki wiedzy, z błyskiem w oku patrzy na osiągnięcia swoich dzielnych chłopców, nie kryjąc radości i wzruszenia.

Drodzy Trzecioklasiści, trzymamy za Was kciuki! Niech każdy dzień w szkole pozwala zdobywać nową wiedzę i umiejętności, niech to co trudne staje się prostsze, to co niezrozumiale nabiera sensu, a to co skrycie uśpione budzi się do realizacji.

Pamiętajcie, że czas spędzony w szkolnych ławkach jest jednym z najpiękniejszych w Waszym życiu, każde 45 minut lekcyjne nigdy później nie minie tak prędko jak teraz, a zawarte  przyjaźnie ukształtują fundamenty trwałych relacji międzyludzkich, pozostając już na zawsze w Waszych serduszkach.