kl. 2

Szkoła Podstawowa Nr 12

klasa 2

wychowawca klasy: mgr Magdalena Dobrzańska

Wszystko trzeba odkryć samemu. I również przejść przez to zupełnie samemu.

Tove Jansson, Zima Muminków

 

To już druga klasa, a my wciąż pozostajemy otwarci na wiedzę, chłoniemy ją w każdej postaci i z każdej strony, z pomocą Pani Madzi – naszej Wychowawczyni i Pani Ewy. Czynimy to przy udziale wszystkich zmysłów, atakowanych przez różnego rodzaju bodźce, za pośrednictwem technik i metod, które pomagają poszerzać nasz zasób wiadomości.

W Mikołaja uderza świat liczb, budząc fascynację ścisłej wiedzy z dziedziny królowej nauk. Bardzo wyraźnie widać, że sfera ta posiada moc pochłaniania, a Mikołaj pozostaje jej wierny, z łatwością poruszając się pośród coraz to bardziej zawiłych tajników algebry.

Świat komputerów i zagadnień związanych z telewizją, powstawaniem pasjonujących filmów to kraina Miłosza. Nie sposób przejść obojętnie obok ogromu tego entuzjazmu i zaangażowania, które staje się częścią życia i na wskroś przenika codzienne chwile stając się ich nierozerwalnym elementem.

            Niezbędne do istnienia naszej grupy ogromne pokłady empatii, nieustanny uśmiech, serdeczność i otwartość są zasługą Pawła, który potrafi odnaleźć pozytywy w każdej chwili dnia codziennego i związać nasza klasę w całość niczym cement scala największe budowle tego świata.

            Ośrodek to miejsce, w którym naszą indywidualną kreatywność jesteśmy w stanie łączyć z pasją przepojoną dziecięcą radością życia. Zdobywanie wiedzy i nowych doświadczeń to wspaniałe zajęcia, gdyż zawsze przynoszą coś nowego. A co może być bardziej ciekawe od odkrywania tego, co pozostaje teraz jeszcze dla nas nieznane i może przenosić w intrygujące krainy poznawanego świata?

            Dla każdego z nas wspólne wyprawy, badanie nowych, bardzo interesujących miejsc, to pełne zachwytu chwile, w których możemy – niczym odkrywcy miary Livingstone’a czy Amundsena – znajdować niecodzienne rozwiązania wśród zawiłych dróżek prozaicznej rzeczywistości, gdyż – wedle słów Fridtjofa Nansena – „trudne jest to, co zajmuje trochę czasu; niemożliwe trwa trochę dłużej”.