Kiermasz inny niż wszystkie – czyli żyj zdrowo i pomidorowo!

W końcu mamy wiosnę, przyroda budzi się do życia, roślinność nabiera tych najpiękniejszych w całym roku, intensywnie zielonych barw. W tych wyjątkowych symfoniach natury, każdy ogrodnik zaczyna okres siania i sadzenia.

W naszym Ośrodku także mamy wyjątkowych ogrodników. Uczniowie z klasy 2a Szkoły Podstawowej razem z wychowawcą, stworzyli swój własny, wyjątkowy ogródek klasowy, w którym pierwsze skrzypce grały właśnie pomidory.

Sadzonki pod czujnym okiem drugoklasistów, każdego dnia nabierały na sile, zdobiąc parapet w klasie. Wówczas nasi młodzi przyrodnicy zorganizowali szczególny „Kiermasz pomidorowy”, na którym każdy chętny mógł otrzymać gotowe do posadzenia sadzonki młodych pomidorów razem z instrukcją pielęgnacji i hodowli owoców.

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy za zainteresowanie  i symboliczny podarek do skarbonki, który obiecujemy spożytkować mądrze i twórczo.

Nasz projekt klasowy kształtował wśród uczniów poczucie odpowiedzialności , sumienności i kreatywnego działania. Przyniósł wiele korzyści dydaktycznych i rewalidacyjnych, pozwolił na utrwalanie umiejętności przyrodniczych i matematycznych, ale przede wszystkim był źródłem radości i wiary, że dobrze zgrany zespół potrafi zdziałać cuda…