Karnawał czas zacząć…

Trwa karnawał, czas pełen zabaw, tańców i radosnej atmosfery. W tym okresie dominują kolory złota i srebra, cekiny rozświetlają barwnie przebranych ludzi, a pomysły na kreacje to prawdziwa paleta wyobraźni i artystycznej wrażliwości.

A teraz garść wiadomości:
Nazwa karnawał wywodzi się od łacińskich słów “carvus navalis”, które oznaczały wielką ukwieconą łódź poruszającą się na kołach. Przejeżdżała ona po ulicach Rzymu, ku czci boga Dionizosa, w ramach hucznych obchodów powitania wiosny. Z tej okazji, zarówno w Rzymie jak i w Grecji odbywały się liczne maskarady, tańce, pochody i widowiska…

W naszym Ośrodku  czas karnawałowych szaleństw właśnie się rozpoczął. Pokaźna grupa dzieci i pedagogów przebrała się w rozmaite kreacje, dając upust swoim marzeniom, entuzjazmowi i ogromnym pokładom wrażliwości, zaś efekty przerosły chyba nas samych. 

Wszystkim towarzyszył szczery uśmiech i przesłanie, że wspólne działania i przedsięwzięcia za każdym razem sprawiają nam coraz więcej radości i są motorem do kolejnych projektów. Jesteście Wspaniali. Dziękujemy!!!