Jesienna wycieczka

W środę 12 października 2022 odbyła się wycieczka integracyjna klas ponadpodstawowych. Celem naszej wyprawy było poznanie okolic Pogórza Przemyskiego, Zespołu Zamkowego w Dubiecku i urokliwego, szczególnie tą porą roku – Słonnego.

Wyjechaliśmy rankiem spod szkoły gdy tylko opadły mgły. Po wyjechaniu z miasta mogliśmy zaobserwować piękne kolory drzew, które świetnie współgrały ze słońcem, górami, polami, na których pracowali ludzie, pasącymi się zwierzętami… Spokój, cisza, sielsko, anielsko…

Spacerowaliśmy po Dubieckim Parku Zamkowym, podziwiając jego otoczenie, gdzie dostojnie z gracją i elegancją pływały królewskie łabędzie,  pawie rozkładały piękne ogony dumnie spacerując w swoich zagrodach a stado okazałych jeleni ze wspaniałymi porożami podeszło do ogrodzenia dziwiąc się pewnie co to za grupa im się przygląda i dlaczego to robi? Może pomyślały: co za „jelenie”😊???.

Niektórzy mogli sprawdzić swoją odwagę podczas przeprawy przez wiszący most na Sanie w Słonnem (robili to po raz pierwszy). Wyglądał jak ten z fotografii z San Francisco. Każdy nasz krok, wprowadzał go  kołysanie/bujanie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

W lesie znaleźliśmy specjalne miejsce na ognisko. Ogień z ogniska, pieczone kiełbaski, żarty, rozmowy, wprowadziły nas w błogi melancholijny nastrój. Szelest liści pod stopami, szum Sanu, piękne widoki – to było to o czym marzyliśmy. Na zakończenie tych miłych chwil pojechaliśmy na taras widokowy w Łączkach zatrzymać w kadrze aparatu piękne pejzaże, widoki gór, lasów i oczywiście – nas. Zdjęcia są zawsze miłą pamiątką. Na koniec odwiedziliśmy…Koniec Świata.

Byliśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu i oszołomieni natłokiem pozytywnych wrażeń. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce po naszym regionie.