Grupa IV

Grupa IV

wychowawcy: mgr Beata Delendowska, mgr Brygida Jasińska

 

Grupa IV to dziewczyny z technikum, szkoły branżowej i jedna z podstawówki. Będziemy kucharkami – Julia, Patrycja i Justynka, informatyczkami Kinga i Klaudia, a Paulinka jeszcze nie wie kim, ale zgadzamy się ze sobą. Wspólnie przecież lubimy i gotować i surfować po Internecie.

Mieszkamy w internacie w różnych pokojach, do szkoły chodzimy do różnych klas, ale spotykamy się przy wspólnym stole w jadalni. W Internacie też wspólnie spędzamy czas, chociaż mamy różne zainteresowania: występowanie w przedstawieniach, tańce, gotowanie, czytanie czy oglądanie filmów. Chodzimy też na spacery po  pięknym Przemyślu. Jak pogoda nie dopisuje, to gramy w  „Chińczyka”, „Wirusa” i „Memory”, a czasem wieczorem robimy sobie SPA.

W internacie jest jak w Internacie: ciekawi ludzie, ładne pokoje, smaczne potrawy. Odwiedzamy naszych kolegów i koleżanki i oni również nas odwiedzają. Czasem pomagamy sobie w nauce, a czasem po prostu rozmawiamy o różnych sprawach lub oglądamy telewizję. Mamy tez bibliotekę w internacie, gdzie możemy pożyczać książki, odrabiać lekcje czy porozmawiać o ważnych sprawach z panią bibliotekarką. Nie nudzimy się, bo mądrzy ludzie zawsze znajdują sobie jakieś zajęcie.

Opiekują się nami panie Brygida i Beata. Pomagają nam w odrabianiu lekcji, pilnują, żebyśmy jadły regularnie posiłki i rozmawiają z nami o różnych sprawach. Możemy pytać je o co chcemy i zawsze mają dla nas odpowiedź. Często przychodzimy do nich, żeby sobie tak po prostu pogadać, wyjaśnić sprawy, które nas nurtują lub pożalić się jak nam smutno (ale to prawie nigdy się nie zdarza). Możemy z nimi rozwiązywać nasze problemy, bo nigdy nie odmawiają nam pomocy. Właściwie to jesteśmy jak jedna wielka rodzina a internat to nasz drugi dom.