Dzień Zdrowia

7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym dniu klasa 1a odwiedziła gabinet Pani Pielęgniarki, by w ten szczególny dzień podziękować jej i docenić pracę oraz wysiłek włożony na rzecz promocji zdrowia w naszym Ośrodku. Pani Pielęgniarka opowiadała o swojej pracy, pokazała i udostępniła sprzęt medyczny, który wykorzystuje na co dzień, a dzieci miały możliwość praktycznego zmierzenia swojego ciśnienia i wagi.

Pani Grażynka opowiedziała na czym polega zdrowy styl życia i jak możemy dbać o swoje zdrowie, a dzieci również pochwaliły się wiedzą na ten temat. Wiele uciechy wzbudziła zabawa, w której każdy uczeń mógł opatrzyć „ranę” swojej wychowawczyni, zakładając plaster lub bandaż.

Dzieci wykonały również plakat na temat zdrowia, tworząc mapę myśli.

Następnym etapem akcji prozdrowotnej było samodzielne wykonanie drugiego śniadania ze zdrowych produktów. Na stole królowały kolorowe warzywa, a kanapki smakowały wybornie. Przy okazji dzieci zastanawiały się nad zmianą nawyków żywieniowych i obiecały, że będą jadły mniej słodyczy, a więcej owoców i warzyw. Trzymamy kciuki!